Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Idziemy w sztukę! Wystawa malarstwa i rzeźby Piotra Pszenicznego „Światło i cień moje impresje”

Idziemy w sztukę! Wystawa malarstwa i rzeźby Piotra Pszenicznego „Światło i cień moje impresje”

W miniony piątek odbył się wernisaż wystawy malarstwa i rzeźby Piotra Pszenicznego pt. „Światło i cień - moje impresje”. Wydarzenie zgromadziło wielu miłośników sztuki i rodzimej przyrody.

Zbiór zaprezentowany na wystawie to prace przedstawiające świat przyrody, powstałe w wyniku inspiracji impresjonizmem i postimpresjonizmem oraz mistrzami tych kierunków. Tak o swojej twórczości mówi sam autor: "Fascynuje mnie natura i rola światła, gra cienia, urok, zwiewność i lekkość mgły. Przyroda nie jest sama w sobie tematem prac, jest próbą uchwycenia zmysłowych, ulotnych momentów. Obraz buduję kolorem i światłem, kładąc nacisk na ich wzajemną zależność. Przyroda, natura i pejzaż to tylko pretekst. Przyrody nie należy upiększać i przekształcać, jest wystarczająco piękna sama w sobie. Należy ją tylko wykorzystać jako inspirację do budowy własnej estetyki. W swojej twórczości używam fotografii, a obrazy kończę w pracowni. Stosuję różne techniki, od akwareli po suche pastele, farby olejne i kredę oraz gwasz."

W dorobku artystycznym Piotr Pszeniczny zgromadził sporą liczbę wyróżnień, dyplomów oraz pochwał. Najnowsze z nich to odznaczenie "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przyznane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego reprezentowane przez ministra Piotra Glińskiego.

Wystawę patronatem objęli: Towarzystwo Miłośników Ziemi Mieleckiej im. W. Szafera w Mielcu i Samorządowy Ośrodek Kultury i Sportu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie.

 

 

Wystawa czynna będzie do 31 maja 2022 r. - zwiedzanie po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Kontakt  tel. 17 747 69 70.