Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Mistrzostwa Polski w Biegach na Orientację 2022 za nami!

Mistrzostwa Polski w Biegach na Orientację 2022 za nami!

W dniach 8-9 października na terenie Nadleśnictwa Mielec (leśnictwa Cyranka i Szydłowiec) odbyły się Mistrzostwa Polski w Biegach na Orientację oraz impreza towarzysząca dla amatorów „Biegusiem przesz las”, pod patronatem Lasów Państwowych.

W ramach Mistrzostw uczestnicy pobiegli w dwóch kategoriach tj. bieg nocny, który jak sama nazwa wskazuje odbył się w sobotnią noc, i bieg średniodystansowy. W Mistrzostwach udział wzięło blisko 400 zawodników z całej Polski m.in. członkowie klubów z Krakowa, Poznania, Kwidzyna, Łodzi, Warszawy, Przeworska, czy Gdyni oraz biegacze niezrzeszeni.

Najstarszą z kategorii była M75, co oznacza, że najstarszy zawodnik miał ponad 75 lat! Najmłodszymi biegającymi w Mistrzostwach byli natomiast szesnastolatkowie. Jak same liczny wskazują bieganie na orientację jest dla wszystkich, niezależnie od wieku i płci.

Z relacji biegających wynika, że bardzo spodobały im się nasze tereny, choć ponoć sprawiały im trudność. Jednakże zauważyliśmy wspólnie z organizatorami i zawodnikami, że informacja o treści: „pięknie, ale trudno i z niespodziankami” podnosi znacząco wartość zawodów.

Z tego miejsca gratulujemy organizatorom wydarzenia, spisaliście się na medal!. Dziękujemy za wybór naszych lasów na realizację zawodów o takiej randze. Wierzymy, że jeszcze wrócicie do Mielca.

Organizatorem wydarzenia był Klub UKS AZYMUT DĘBÓW przy współpracy z Nadleśnictwem Mielec.