Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

XV Regionalne Zawody Drwali za nami

XV Regionalne Zawody Drwali za nami

W dniu 27 sierpnia na terenie Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej w ramach Lasowiackiego Tygodnia Kultury odbyły się XV Regionalne Zawody Drwali – warsztaty z bezpieczeństwa i wydajnych metod pracy przy pozyskaniu drewna oraz prezentacja różnych technik ścinki. Organizatorami wydarzenia byli Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Krośnie wraz z Zarządem Oddziału Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Krośnie.

W zawodach udział wzięli pilarze z całego Podkarpacia, którzy zostali wyłonieni jako najlepsi w swoich nadleśnictwach. Zawodnicy zmagali się  w kilku konkurencjach m.in.: ścinka drzewa, dokładność przerzynki czy przygotowanie pilarki do pracy. Po podliczeniu punktów za każdą z konkurencji wyłoniono zwycięzców. Reprezentant Nadleśnictwa Mielec zajął 10 miejsce. Rywalizacja została przeprowadzona na podstawie obowiązujących przepisów i instrukcji BHP w leśnictwie pod nadzorem Państwowej Inspekcji Pracy.

Nadrzędnym celem zawodów jest przypomnienie, utrwalenie oraz promowanie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy w ciężkim i niebezpiecznym zawodzie drwala. Zawody te są również doskonałą  okazją do spotkania się współpracujących firm i do wymiany doświadczeń. Ważnym elementem wydarzenia jest integracja ludzi pracujących na rzecz podkarpackich lasów.