Asset Publisher Asset Publisher

Back

10. Mielecki Zielony Punkt Kontrolny tuż tuż…

10. Mielecki Zielony Punkt Kontrolny tuż tuż…

Od 2013 roku na terenie leśnictwa Cyranka w Nadleśnictwie Mielec, odbywają się zawody na orientację pod nazwą Mielecki Zielony Punkt Kontrolny. Tegoroczna 10. edycja organizowana jest przez Nadleśnictwo Mielec, koła SITLiD i PTL, Ligę Ochrony Przyrody Okręg Podkarpacki wraz z ZHP Mielec. Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Starosty Powiatu Mieleckiego i Prezydenta Miasta Mielca.

Cele imprezy, to między innymi promocja zdrowego trybu życia i ruchu na świeżym powietrzu, popularyzacja turystyki rowerowej i pieszej jako formy rekreacji oraz aktywnego wypoczynku, promowanie walorów turystyczno-krajobrazowych mieleckich lasów, uwrażliwienie społeczeństwa na problemy związane z ochroną środowiska, przyrody ojczystej, zaśmiecaniem i profilaktyką przeciwpożarową w lasach, a także integracja społeczności. Co roku impreza ta przyciąga wielu miłośników aktywnego wypoczynku w jesiennej aurze.

Start i meta zlokalizowane są na parkingu „Lesiówka” przy skrzyżowaniu (rondzie) drogi wojewódzkiej nr 875 i wschodniej obwodnicy Mielca. Współrzędne: 50°16'41.1"N 21°29'55.8"E.

Organizatorzy przewidzieli 3 trasy o różnym stopniu trudności: rodzinną, sportową i rowerową. Każdy uczestnik na starcie otrzymuje mapę i kartę kontrolną z punktami wyznaczonymi do odszukania podczas 10 MZPK. Zawodnicy muszą odczytać mapę, zorientować się w terenie, zaplanować optymalną dla siebie trasę i ruszyć na poszukiwanie punktów. Zadaniem uczestników jest zaliczenie jak największej ilości punktów kontrolnych i odbicie ich na kartach, ważne by zrobić to w jak najkrótszym czasie. Impreza zakończy się poczęstunkiem dla uczestników i pokazem Grupy Sokolniczej Rabiec.

Aby wziąć udział w zawodach należy zapoznać się z regulaminem i przesłać formularz zgłoszeniowy (do pobrania u dołu strony) i otrzymać potwierdzenie zapisu (bez maila zwrotnego Organizator uznaje zgłoszenie za nieważne).

Formularze należy przesłać na adres:

mzpk2023@gmail.com

do dnia 16.10.2023 r. do godziny 15:00.  

 

M. Różycka