Galeria zdjęć

Obejrzyj piękne zdjęcia z lasów w zarządzie naszego nadleśnictwa.

Historia

Tekst: J.Ziobroń

Organizacja nadleśnictwa

Nadleśnictwo jest podstawową, samodzielną jednostką organizacyjną Lasów Państwowych działającą na podstawie ustawy o lasach. Podlega Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, która prowadzi nadzór i koordynuje działania na swoim terenie. Nadleśnictwa dzielą się na leśnictwa.

Asset Publisher Asset Publisher

Back

Rajd miejski ścieżką im. profesora Władysława Szafera w Rzeszowie

Rajd miejski ścieżką im. profesora Władysława Szafera w Rzeszowie

Okręg Podkarpacki Ligi Ochrony Przyrody ma zaszczyt zaprosić do udziału w I Rajdzie miejskim ścieżką im. profesora Władysława Szafera, który odbędzie się w Rzeszowie 2 września 2018 r., w godzinach od 900 do 1400.

Jednym z naszych priorytetów jest promowanie aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem atrakcji przyrodniczych, historycznych i kulturowych, efektem tego ma być zbliżenie i lepsze zrozumienie otaczającej nas przyrody i dziedzictwa historycznego.

Chcemy przypomnieć również postać znakomitego przyrodnika i patrioty profesora Władysława Szafera, który swoją postawę życiową ukształtował właśnie na Podkarpaciu, w gimnazjum im. Stanisława Konarskiego w Rzeszowie, skąd wyruszył już jako zdeklarowany botanik do Wiednia w celu dalszego zdobywania wiedzy.

Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w trakcie rajdu posadzimy potomka 670-letniego dęba Bartka.

Tym, którzy zwykle poruszają się trasą ścieżki, a pędzą bez wytchnienia, bez oglądania dookoła siebie – byle prędzej – pokażemy ciekawe elementy otaczającej trasę rajdu przyrody, krajobrazu czy historii. Dlatego zaplanowaliśmy przystanki w najciekawszych miejscach trasy – z krótkimi informacjami na ich temat – począwszy od Starego Cmentarza, poprzez zalew, po rezerwat przyrody Lisia Góra.

Uczestnicy będą mieli możliwość zatrzymania się na chwilę refleksji nad najbliższym otoczeniem, aby dojrzeć to co oczywiste, a trudne do zobaczenia.

Nie musimy daleko szukać, ciekawe i bogate przyrodniczo miejsca są w naszym mieście, trzeba tylko szeroko otworzyć oczy!

Na zakończenie, przy ognisku, będzie można posłuchać, a najlepiej pośpiewać wspólnie piosenki turystyczno-przyrodnicze, a głodomory powinny się zapatrzeć w kiełbaski czy inne produkty pasujące do ogniska.

 

Hubert Sobiczewski

Prezes Okręgu Podkarpackiego

Ligi Ochrony Przyrody