Wydawca treści Wydawca treści

Oferta edukacyjna

Zapraszamy do lasu na spotkania z leśnikiem

5 kroków by umówić się na zajęcia/wycieczkę z leśnikiem:

  1. Skontaktuj się z naszym edukatorem – dane kontaktowe poniżej.
  2. Ustalcie dogodny termin spotkania.
  3. Złóż mailowo wypełniony formularz zgłoszeniowy – do pobrania u dołu strony.
  4. Czekaj na maila potwierdzającego termin.
  5. Przybądź na spotkanie.

Jeszcze tylko kilka istotnych kwestii:

Zajęcia prowadzone są zwykle od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-13, w oparciu o regulamin dostępny u dołu strony.

Ważne!

Zajęcia planowane w miesiącach maju, czerwcu, wrześniu i październiku należy zgłaszać co najmniej 2 tygodnie przed przewidzianym terminem spotkania.

Proszę pamiętać, iż termin jest potwierdzony w momencie otrzymania maila zwrotnego z informacją o przyjęciu zgłoszenia i akceptacji terminu.

Zajęcia edukacyjne mogą odbywać się przy udziale maksymalnie 18 osób.

Większe grupy, traktowane są jako przyjeżdżające na wycieczkę, a nie na zajęcia edukacyjne, co wiąże się z różnicami w programie wizyty.

Na każdą rozpoczętą grupę 15 uczestników wymagany jest minimum jeden opiekun (np. 2 opiekunów na 16 dzieci).

Nadleśnictwo dysponuje miejscem do zorganizowania ogniska. Całość czynności związana z organizacją ogniska leży po stronie zgłaszającego.

Osobą do kontaktu w sprawach związanych z edukacją w Nadleśnictwie Mielec jest Magdalena Różycka, tel. 17 747 69 81, e-mail: mielec@krosno.lasy.gov.pl

 


Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

Leśne mogiły

Leśne mogiły

Na terenie leśnictwa Szydłowiec w nadleśnictwie Mielec, w okolicach wsi Przyłęk, znajdują się mogiły pochodzące z okresu II wojny światowej.

W pojedynczej mogile znajdującej się blisko leśniczówki wg przekazów ustnych miejscowej ludności pochowana została osoba pochodzenia żydowskiego, rozstrzelana przez Niemców na skraju wsi Przyłęk.

W 5 mogiłach położonych w zagłębieniu, o ukształtowaniu przypominającym stanowisko artyleryjskie, pochowani zostali (wg jednej z hipotez) żołnierze o nieustalonej narodowości (prawdopodobnie Niemcy lub Rosjanie). Natomiast wg ustnych relacji mieszkańców miejscowości Przyłęk, w mogiłach tych pochowane zostały kobiety pochodzenia żydowskiego, które w czasie II wojny światowej (więzione przez Niemców w obozie w Przyłęku) oczyszczały pobocza i przyległy do drogi Mielec-Kolbuszowa teren, aby uniemożliwić partyzantom ataki z lasu na drogę. Po zakończeniu tych prac, zostały rozstrzelane przez Niemców i pochowane w tym miejscu.

Mieleccy leśnicy otoczyli drewnianym ogrodzeniem oba miejsca i opiekują się nimi wspólnie dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Przyłęku.

W 2017 roku osoby związane z Klubem Historycznym Prawda i Pamięć ułożyły płyty nagrobne na tych mogiłach. Jako materiał wykorzystane zostały kamienie, które stanowiły podbudowę drogi leśnej, tzw. lesiówki, wybudowanej w czasie okupacji niemieckiej; obecnie jest to teren wschodniej obwodnicy Mielca.