Widok zawartości stron Widok zawartości stron

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo

W trosce o Państwa bezpieczeństwo na dole strony załączamy Regulamin miejsca postoju pojazdów oraz kilka pomocnych rad dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa w lesie.

Na czas wakacji wyznaczyliśmy dodatkowe miejsca postoju pojazdów, na których obowiązuje "Regulamin miejsca postoju pojazdów".

Prosimy o nie zastawianie pozostawianymi pojazdami wjazdów na dojazdy pożarowe (!)

Lokalizacje dodatkowych miejsc postoju:
X 50°18'05,4" N
Y 21°29'21,3" E

X 50°16'35,3" N
Y 21°33'20,6" E

X 50°16'42,8" N
Y 21°34'37,0" E

Informujemy, że na stronie Banku Danych o Lasach (https://www.bdl.lasy.gov.pl/portal/) dostępna jest mapa zagospodarowania turystycznego.

Można również pobrać aplikację na telefon mBDL wraz z mapami lasów.

Pomysły na wypoczynek

Bieganie to dziś, obok jazdy na rowerze, najpopularniejszy sport uprawiany przez Polaków.

Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

100 klonów dębu Bartka – końcowe akcenty

100 klonów dębu Bartka – końcowe akcenty

W tym roku, w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, z inicjatywy Nadleśnictwa Mielec, Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego i Polskiego Towarzystwa Leśnego posadzonych zostanie, głównie na terenie Podkarpacia, 100 dębów, klonów dębu Bartka z Zagnańska – uznanego już w 1934 r. przez sąd konkursowy pod przewodnictwem prof. Władysława Szafera za najokazalsze drzewo w Polsce. To najbardziej znane w naszym kraju drzewo liczy sobie 670 lat, ma 29 m wysokości, 3 m szerokości i 10 m obwodu na wysokości piersi.

Członkowie Klubu Historycznego Prawda i Pamięć 21 kwietnia 2018 r. posadzili 10 pierwszych klonów dęba Bartka w okolicach Mielca – w leśnictwie Pateraki powstał zaczątek alei z 90 drzewek buka i 10 dębów.

Kolejne drzewka były sadzone przez szkoły, organizacje pozarządowe, parafie, lokalne komitety obchodów 100. rocznicy niepodległości Polski, nadleśnictwa, muzea, gminy miejskie i wiejskie, osoby prywatne itp.

Najwięcej młodych Bartków posadzono w listopadzie, kilkanaście zarezerwowanych drzewek czeka jeszcze na swoją kolej.

Składamy serdeczne podziękowania Nadleśnictwu Zagnańsk, które opiekuje się dębem Bartkiem i przekazało nam jego potomków.