Wydarzenia Wydarzenia

Posadź i dbaj o swoje drzewko

Zachęcamy Państwa do udziału w naszym projekcie realizowanym dla uczczenia 90-lecia istnienia Lasów Państwowych: „Posadź i dbaj o swoje drzewko”, skierowanym do mieszkańców oraz firm z Mielca i okolic.

Głównym celem akcji jest zwiększenie bioróżnorodności – podsadzenie dębów, lip i buków w kępach starodrzewu i na terenach popoligonowych. Warunkiem uczestnictwa jest nie tylko posadzenie dębu, lipy czy buka, ale i opieka nad nimi w czasie co najmniej 5 lat („dopóki nie wyjdzie spod pyska zwierzyny płowej"). Każdy będzie mógł wrócić do swojego drzewka (dzięki danym GPS), obserwować jego rozwój i troszczyć się o nie. Ochrona drzewka może dla niektórych okazać się nie lada wyzwaniem, bo jak np. poradzić sobie z apetytem sarny? My możemy podpowiedzieć, ale to Wy będziecie działać.

I Ty możesz zwiększyć bioróżnorodność naszych lasów


Udział w takim przedsięwzięciu będzie dobrą okazją do poszerzenia wiedzy przyrodniczo-leśnej, integracji i odkrywania w sobie nowych pasji. Jeśli będziecie Państwo zainteresowani, akcja zostanie przedłużona w czasie.
Serdecznie zapraszamy do włączenia się w projekt, który przyniesie korzyść całemu społeczeństwu. Pamiętajcie! Jedna sosna utrzymuje przy życiu 3 osoby – dlatego warto być razem z nami po zielonej stronie.

O szczegółach projektu poinformują Państwa autorki artykułu odpowiadając na pytania wysłane pod adres: mielec@krosno.lasy.gov.pl

Magdalena Kępa
Marzena Kokoszka