Najnowsze aktualności Najnowsze aktualności

Powrót

VII Mielecki Zielony Punkt Kontrolny

VII Mielecki Zielony Punkt Kontrolny

 

Od 2013 roku na terenach Nadleśnictwa Mielec, odbywają się zawody na orientację, pod nazwą Mielecki Zielony Punkt Kontrolny. Wydarzenie to organizowane jest przez Polskie Towarzystwo Gimnastyczne Sokół 1893 w Mielcu  przy wsparciu Nadleśnictwa Mielec oraz Ligi Ochrony Przyrody Okręgu Podkarpackiego.

 

Cele imprezy, to między innymi promocja zdrowego trybu życia i ruchu na świeżym powietrzu, popularyzacja turystyki rowerowej i pieszej jako formy rekreacji oraz aktywnego wypoczynku, promowanie walorów turystyczno-krajobrazowych mieleckich lasów oraz ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych, uwrażliwienie społeczeństwa na problemy związane z ochroną środowiska, przyrody ojczystej, zaśmiecaniem i profilaktyką przeciwpożarową w lasach, a także integracja społeczności.

 Co roku impreza ta przyciąga wielu miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w otoczeniu przyrody.

 

Start i meta zlokalizowane są na parkingu „Lesiówka” przy skrzyżowaniu (rondzie) drogi wojewódzkiej nr 875 i wschodniej obwodnicy Mielca. Współrzędne: 50°16'41.1"N 21°29'55.8"E.

Organizatorzy przewidzieli 3 trasy o różnym stopniu trudności: rodzinną, sportową i rowerową.

 

Każdy uczestnik na starcie otrzymuje mapę i kartę kontrolną z punktami wyznaczonymi do odszukania podczas VII MZPK.

Zawodnicy muszą odczytać mapę, zorientować się w terenie, zaplanować optymalną dla siebie trasę i ruszyć na poszukiwanie punktów. Zadaniem uczestników jest zaliczenie jak największej ilości punktów kontrolnych i odbicie ich na kartach, ważne by zrobić to w jak najkrótszym czasie.

Impreza zakończy się poczęstunkiem dla uczestników oraz rozdaniem upominków okolicznościowych.

 

Aby wziąć udział w zawodach należy zapoznać się z regulaminem i przesłać formularz zgłoszeniowy i otrzymać potwierdzenie. Formularze należy przesłać na adres MielecZPK2019@gmail.com oraz otrzymanie maila zwrotnego potwierdzającego zapis (bez maila zwrotnego Organizator uznaje zgłoszenie za nieważne).

 

Zgłoszenia poprzez formularz zgłoszeniowy (do pobrania poniżej) będą przyjmowane do

 

03.10.2019 r. do godziny 12:00.